i tunes kurarken

"yükleme sırasında hatalar oluştu sisteminiz değiştirilmedi" hatasıyla karşılaşırsanız.

iTunes
QuickTime
Apple Software Update
Apple Mobile Device Support
Bonjour
Apple Application Support
Bu uygulamaların hepsini denetim masasından kaldırın. Bilgisayarı yeniden başlatın. iTunes kurulum dosyasına sag tıklayarak yonetici modunda çalıştırın.

i phone umu yeni aldım. geçen akşam mesaj geldi. mesaja baktım sonra kilitleyip cebime koydum. aradan 10 dakika geçti sonra tekrar açmak istediğimde açılmadı. Şarjı bitti sandım. şarja taktım uyarı sesini verdi fakat ekranda birşey yok. Bildiğin siyah ekran. Biraz bekledikten sonra orasını burasını karıştırmaya başladım. düğmelerine bastım. herhangi bir gelişme olmadı. bozulduğunu düşündüm ve üzüldüm. bu konuyu google amcama danışmaya karar verdim. forumlarda bulduğum yanıtlar ilginçti. görüntü chip inden bahsedenler yazılım hatası olduğunu söyleyenler vs. biriside yazmış kilitleme tuşu ve home tuşuna birlikte basın elma geri görünecek diye denedim ve sonuç olumlu.

Böyle birsey başınıza gelirse denemenizi öneririm.

Kilitleme tuşu + home tuşu     :)

 

E, G , 2G, 3G, 4G, H, H+ ve GPRS, EDGE, UMTS, LTE nedir?

Cep telefonu ya da tabletle internete bağlanıyorsanız şu başlıkta bulunan harf yada kelimelerden herhangi birini ekranda görmüş ya da pek çok yerde yazıldığını, konuşulduğunu duymuşsunuzdur. Şimdi bunları basitçe açıklayalım ve ortadaki karışıklığı kaldıralım.

Parantez içindeki hızlar sırayla İndirme/Download-Gönderme/Upload olarak belirtilmiş ve D-U olarak kısaltılmıştır.